Makyaj Kutumdakiler :)The Balm paletlerimden hemen önce aldığım, hiç ama hiç renk vermeyen sürümü iğrenç NYC farlardan bahsetmek istiyorum. Youtuber Merve Özkaynak'ın çok severek kullanıyorum dediği bu farları ben hiç mi hiç sevmedim. Belki makyaj konusunda çok da fazla bir bilgim olmayışından kaynaklı olarak doğru kullanmıyorum. Ama The Balm markası ile karşılaştırdığımda hiç ama hiç sevmedim. Tavsiye etmem.


H&M mağazalarını gezmeyi çok sevsem de kalite fiyat endeksinden dolayı çok fazla alışveriş yapmam. Pudra konusunda ise nasıl acaba diyerek acaip uygun fiyatlı olduğu için de aldım. Beğendim mi hayır tabi ki .. 


Fotoğraftan dolayı biraz koyu görünse de aslında o da bir pudra .. Sanki çok makyaj yapıyormuşum da sabitlemek için bu kadar pudra arayışına girmişim bilmiyorum. Avon'dan sipariş ettiğim pudrayı bir ya da en fazla iki kere kullanmışımdır. O da bekleyenler arasına alındı. Beğendim mi? H&M kadar kötü değil. Kullanılabilir. 


Avon top allıklar... İstanbul'daki anne yarım benim için gerçekten çok değerli olan Filiz Teyzemin ayy yüzüne renk gelsin diye hediye ettiği allığımı uzun süre kullandım. Pigmentasyonu çok fazla değil. Ama rengi çok tatlı, biraz fazla sürmek gerekiyor sadece.. Kapağı kırılmasa daha çok kullanabilirdim. Ki hala arada sürüyorum. Evet bu ürünü tavsiye ederim.

Dibini görmeyi geçtim, artık kıyısında köşesinde kalan allığım Yves Rocher .. Begümüm kendisini tee Fransa'lardan aldı. Ayıla bayıla kullandım. Yves Rocher gelmeden hemen önce pempik bir allık alayım fazla da pahalı olmasın dediğim Flormar allığım ise bir iki kullanılıp kenara konulanlardan .. Fazla pigmentli bir ürün, fazla pempik bir ürün .. Işıltısını çok sevdim. Benim gibi fazla beyaz birisi için fazla pembik olması nedeniyle kullanılmadı.

Avon mineral toz fondötenim ... Uzunca bir süre kullandım. Sürümü biraz zor. Eşit dağıtmak için çaba harcamanız gerekiyor. Toz olduğu için dökülebiliyor ve temizlemesi çok zor oluyor. Tavsiye etmem.


Benim rujum yok derdim. Aslında bayağı varmış. Sol baştan başlıyorum. 

H&M Kalem Ruj: Hiç beğenmedim. Dudakların kenarlarında pütür pütür bir görünüm oluşuyor.
Victoria Secret: Begümüm kendine almış, biraz el koyma gibi oldu. Lip gloss yapış, yapış bişey. 
Avon: Simli açık pembe bir ruj. Sürümü biraz kuru ve çok çabuk yok oluyor.
Maybeline : Bayrak kırmızısı .. Üniversite yıllarında çok modaydı ben de uydum o modaya .. Pütür pütür görünüm bunda da oluşuyor.
Alix Avien: Renklerini çok sevmiştim. Yapıları da daha çok nemlendirici gibiydi. Fiyatları zaten uygun. Yarı fiyata da inince 2 adet almıştım. Şuan kullandığım rujlar sadece onlar. Kesinlikle tavsiye ederim.
Baby Lips: Renk vermiyor desek yeridir. Nemlendirme özelliği ise neredeyse hiç yok. Pakete vurulup aldığım bir şey ..
Nivea Cherry : Eski yapısı kesinlikle daha iyiydi. Yaz kış sürekli kullanırım. Hatta ruj gibi kullanıyorum.
En sondaki kavanoz şeklinde olan Body Shop: Rengi çok güzel, yapısı, nemlendirme özelliği müthiş. Fakat sürmek için parmaklarımı kullanmak zorunda oluşum az kullanmama sebep.

Aslında ben ruj kullanmayı hiç beceremem. Bu kadar rujum olduğunu bile bilmiyordum. 


Maskaralarım Loreal Mega Volume ve Bourjois ... Bourjois Begümde çok beğenip aldığım bir maskara beğendim mi evet tavsiye eder miyim evet amaa zaten Bourjou Türkiye pazarından çekilme kararı alalı çok oldu. O yüzden yurt dışına çıkarsanız alabilirsiniz.

Loreal Mega Volume ofis arkadaşlarım tarafından çok beğenilen bir ürün. Çok iyi hacim veriyor. Kesinlikle tavsiye ederim.


Göz kalemlerim ve eyelinerım soldan sağa sırayla; Oriflame, Kajal, Avon, Flormar, Avon, Flormar ve Mac. Avon Supershock Mac'den bile başarılı. Kesinlikle kalem almayı planlıyorsanız bir avon temsilcisinin kataloğuna bakmayı unutmayın.


Minicik olan dudaklarım için dudak kalemlerim; Para verip de aldığım sadece en baştaki diğerleri aldığım rujun yanında ya da birileri tarafından hediye olan kalemler. Kullanıyor muyum özel bir gece olmadığı sürece hayır.


Son olarak fondötenlerim: Mac ve Avon 
Mac fondötenden 2 şişe bitirdim. Çok beğeniyorum.Yüzümde yokmuş gibi duruyor ve kapatıcılığı yüksek bir ürün.
Avon fondöten Filiz Teyzemin tavsiyesi üzerine aldım. Ve çook beğendim. Kapatıcılığı yüksek, kalıp gibi durmuyor. 

Benim makyaj kutumdakiler bunlardı. Yorumlarım umarım sizler için yardımcı olur.

Sevgiler,0 yorum: