The Balm Olmuş Dört Bir Yanım !


En son Gratis'te The Balm markası %50 indirime girince dayanamayıp yukarıdakileri aldım. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve yorumlarımı sizlerle paylaşabilirim.

Tha Balm Nude Tude Paleti: Methini fazlasıyla duyduğum bir çok blogger ve vlogger tarafından makyaja yeni başlayanlar için önerilen paletti.Fiyat olarak da 33 TL olunca hemen attım sepete...

Çok pigmentli bir ürün, sürümü çok güzel, kolay dağıtılıyor. Kalıcılığı konusunda altına baz uygularsanız tüm gün idare ediyor. Baz kullanmıyorsanız gün sonuna doğru çok hafif bir ışıltı kaldığını göreceksiniz. 

İlk 4 rengini baz olarak kullanabilirsiniz. Ya da sadece hafifi ışıltı vermek için tek başına kullanabilirsiniz Ortadaki 4 renk toprak tonları olduğu için gölge yapmada kullanabileceğimizi söyüyorlar. Ben henüz başarabilmiş değilim. Son 4 renk ise buğulu ve koyu renk makyaj için ideal. Yaptın da mı söylüyorsun dersen yapamadım. Denedim, panda gibi oldum :)

İlk denemeler için bu renkler ideal, umudum var. Bir gün ben de buğulu, gölgeli güzel bir göz makyajı yapmayı başaracağım.

İlk defa palet alıyorsun neden bu ikinciyi aldın derseniz? Biraz heves, biraz 26 TL oluşu, biraz bunlar mat mı şimdi? etkili olmuş olabilir. Renkleri biraz daha farklı.. Daha çok Nude Tude paletini kullanıyorum. Hatta bu paletten sadece nude rengi kullandım. Sürümü mat oluşundan kaynaklandığını düşünüyorum daha toz toz ... 


Mary Lou Manizer ister göz altına elmacık kemiklerinin üstüne, ister dudak üstüne, ister burun üstüne, ister göz pınarına, ister göz altına ister göz farı olarak ister dudak üstüne istediğiniz yere sürebilirsiniz.  Pudra büyüklüğünde ama az miktarda kullanıldığı için, yıllarca kullanabileceğiniz bir ürün. Ben 23 TL ödedim diye hatırlıyorum.

Balm Shelter; Renkli nemlendirici ... İnanılmaz kuru cilde sahip birisiyim. Gece ve gündüz nemlendiricilerimi asla aksatmam. Hemen pul pul görünüyorum çünkü ... BB krem formunda bir ürün, kapatıcılığı yok denecek kadar az ama ciltteki renk tonu eşitsizliklerini de yok ediyor. Günlük makyaj için ideal ... Fiyatı 20 TL (%50 indirimli hali )Downboy ve Instain isimli iki adet de allık aldım. Tüm ürünlerinde olduğu gibi çok yoğun pigmentlere sahipler. Downboy soğuk pembe rengini çok sevdim, aldığım günden beri neredeyse her gün kullanıyorum. Instain fazla şeftali bana hiç olmuyor. Yazın bir iki ton bronzlaştığımda kullanmayı planlıyorum. her birine 16.5 TL verdim diye hatırlıyorum.


Sexy Mama : Transparan pudra .. Balm Shelter'ın üzerine sürüyorum. Göz altı kapatıcısı uyguladığımda sabitlemek için kullanıyorum. Kuru yapılı malzemeleri oldum olası sevmem, pudraları da öyle ... Aramızdaki ilişki şöyle; ayy bayıldım da değil, nefret ediyorum da ... Daha çok pudra işte şeklinde ... 20 TL civarı diye hatırlıyorum.

Fırçalı eyeliner kullanmıyorum. Daha çok keçe uçlu ya da Avon Supershock gibi kalemleri eyeliner olarak sürüyorum. Henüz kullanmadım. Standın başından ayrılırken bir kız geldi, bu ürünü aldı ve arkadaşına 16 TL bence sen de almalısın, gerçekten çok başarılı dedi. Amaan deneyeyim ben de dedim. Ya da battı balık yan gider hesabı onu da attım sepete :)

Maybeline Maskara ise takip ettiğim Youtuber'lar tarafından uygun fiyatlı en iyi maskara olarak anılıyordu. Malum en çabuk biten ürün maskara stok olsun diyerek aldım. Şuan Loreal Mega Volume maskarayı kullanıyorum. Oldukça memnunum, bakalım bundan memnun kalacak mıyım?

Ürünler için düşüncelerim bu şekilde almayı düşünenler için umarım faydalı olmuşumdur.

Sevgiler,

2 yorum: