Yeni Odaya Yeni Dekorasyon

Odamı dekore etmek istediğimi biliyorsunuz. Uzun bir dönemdir yaptığım araştırmalar sonucu sonunda alışverişimi gerçekleştirdim.

evim.net mi yoksa evmanya.com mu derken evim.net'in daha uygun olduğuna karar verdim ve geçen pazar siparişlerimi verdim. Henüz tedarik ediliyor görünüyor ama zaten kargoya veriliş tarihini 27 ekim olarak belirtiyorlardı. Yani beklemedeyim.

Dikdörtgen şeklinde bir odam var. Ve odamda bir tane de kanepe bulunuyor. (Oda çok büyük değil, yatağım tek kişilik :( ) Ayrıca odanın bir kenarında saçma bir kolon var. Bana ilham veren görselleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kolon ve duvar arasına raflar yapmayı planlıyorum.Becerebilirsem eğer rafların arkasına da duvar kağıdı  yapıştırmayı planlıyorum. İşte ilham kaynaklarım ...

Kolonu rafla doldurma fikrine tam olarak bu görselle karar verdim. Evim Şahane mimarı Selim Bey'i fırsat buldukça izlerdim. Her eve niş yapardı. Niş bana göre biraz fazla küçük, geniş raflar hem işimi görür hem de dekorasyonda bütünlük sağlar.


Leopar yastıklar erkek arkadaşım tarafından nefretle karşılansa da ben kıyafetlerde olduğu gibi dekorasyonlarda da küçük detaylarda da seviyorum.Ayrıca duvar kağıdına da bayıldım.Odam daha çok çiçekler ve aşk teması içerse de marin temasını da çok seviyorum. Tek bir duvarı renkli yapmak ya da duvar kağıdı ile kaplamak; duvarları tablo, resim gibi ürünlerle doldurmak istemeyenler için farklı bir alternatif 


Küçük evler için duvarı  rafla kaplamak, bize fazladan yer sağlıyor. Bu da tüm kitaplarımızı düzenlediği gibi diğer objelerinde bir bütün olarak görünmesini sağlıyor. Kalabalığı tek bir noktada topluyor.


Raftan ziyade kutuları üst üste koymuş efekti vermesi için rafların arkası duvar kağıdı ile kaplanabilir. Benim de yapmayı planladığı gibi .. Raflara poster ya da güzel sözlerin yer aldığı resimlere yer vermek daha stylish bir görüntü oluşturmasını sağlar. Çok sevdiğiniz ve size ilham veren bir görseli çerçeveletebilirsiniz. İllüstrasyonlar da çok yaratıcı duruyor...

"Shopping ism my cardio" Carrie Bradshaw

"Walk like you have three men walking behind you" Oscar de la Renta

gibi yazılar ya da illüstrasyonlar ;)

 Daha fazla görsel için pinterestte Egeli Kafası ile beni takip edebilirsiniz.

Dekorasyon Fikirlerim için de aşağıdaki linke alayım ;)

Sevgiler
xoxo0 yorum: