Jatomi Fitness'a Üye Olmayın ! SAKIN !!!

SİZ SAKIN AMA SAKIN ÜYE OLMAYIN. SİZE AYLIK TUTARI SÖYLÜYORLAR AMA SİZDEN HAFTALIK ÇEKİYORLAR. 

BENİM ÜCRETİM DE ŞÖYLE ; AYLIK 136 TL
HAFTALIK 34 TL OLARAK BELİRLENDİ. 
HESAPLARKEN 136X12=1.632 OLARAK HESAPLANDI
FAKAT İŞİN ASLI ÇOK FARKLI= 136/4=34 HAFTALIK ÜCRET
1YIL 52 HAFTA  34X52=1.768 TL

ARADAKİ FARK ; 136 TL YANİ SİZDEN BİR AY FAZLA ÜCRET ALINIYOR.

KESİNLİKLE ÜYE OLMAYIN !!!

Ben tam olarak 2 ay önce Jatomi Fitness Astoria şubesine üye oldum. Amacım hayatıma sporu sokmaktı. 
Kart limitini kapatmamak adına (ki benim kart limitim çok düşük) mail order sistemi ile 1 yıllık üye oldum. 

Hemen şöyle açıklayayım daha kısa süreliğine üye olamazsınız. Tüm büyük kulüplerde aynı diyerek istemeyerek de olsa kabul ettim.

İlk ay peşin ödemeniz gerekiyor. (Kredi kartı olarak da bir ay tam çekiliyor) Tamam burada da sorun yok.

İlk ekstra geliyor bir de ne göreyim. 1 aylık çekim yapıldıktan sonra bir miktar daha çekim yapılmış. Tabi merak edip soruyorum. Diyorlar ki haftalık çekiyoruz. Bir yıl 52 hafta ama benim anlaştığım ücret ise şöyle aylık ücret X 12 . Aylık ücreti dörte bölüp haftalık ücreti bölüyorlar. Ama haftalık ücret olarak çekildiğinde aslında sizden 1 ay fazla para alıyorlar. (YUKARIDAKİ HESAPLAMA)

İlk gün yağ ölçümüm yapılamıyor. Hocaları uygun değilmiş, orada olan hocaları ise doluymuş. (Yağ ölçümü dediğimiz şey toplamda 10 dk bitiyor, ama tüm hocalar dolu nedense)

Neyse uygun olan gün gelip ölçümlerim yapılıyor. Sonra program belirlenecek. Bir hoca ile tanışıyorum. Belli ki kendisini fazla yakışıklı buluyor. Pek bir mesafeli davranıyor bana.

Program sonrası bir daha yanımdan geçse selam vermiyor hatta çoğu kez selam vermemek için kafasını çeviriyor. ( Tatlış çocuk sevgilim var ve hiç tipim değilsin) Programa uyuyor musun dur bakalım doğru yapıyor musun? Böyle bir durum yok.

Haftada belirli grup dersleri yapılıyor. O konuda hakkını yiyemeyeceğim tüm grup dersleri şahaneydi.

Bir hafta kadar önce Ramazan sebebiyle donduracağım dediğimde 50 tl ücret ödemem isteniyor. Haftalık ödeme yaptığım için 6 haftalık dondurma isteğim oluyor. HAYIR Haftalık alırız ama aylık dondurma işlemi yaparız. OK diyorum. 2 ay donduralım tabii 100 TL alırız o zaman. Ay başına 50 TL idi o diyorlar.

Sinirlenip gidiyorum. Sonra LANET olsun en azından temmuzu boşuna ödemeyeyim diyorum. 1 Temmuz işim olduğu için gidemiyorum. 2 Temmuz iş çıkışı uğruyorum. Ağustos ayını dondurabilirsiniz bu ay için süreler doldu cevabını alıyorum. Resepsiyondaki kız görevliyi çağırıyor. 

Görevli normalde bir ay önce ayın 20'sine kadar dondurma işlemi için başvurmamız gerektiğini söylüyor. Ramazan nedeniyle 27'sine kadar uzattıklarını söylüyor. Onun dışında yapabileceği bir şey yok. Nasıl olsa parayı ödemek zorundasın. 

Salonu geniş ferah fazla insan gelmiyor lokasyonu nedeniyle ... Bu sebeplerden tercih ettim. Az insan olursa daha iyi hizmet olur diye. Ama pişmanım. Ve şuan ordan ayrılmak istesem Temmuz ayını ödemek zorundayım çünkü ay başladı. Hiç içeri dahi girmemiş olsan dahi ay başladı ve kuralları olan bir kulüp orası ... Arta kalan taksitlerinin %40'ını ödeyerek çıkabiliyorsun. Benimkini hesapladı görevli 700 TL ödersem kulüp üyeliğim bitecek. Yoksa komple parayı ödemek zorundasın. Her ay takır takır çekerler.

Yanı anlayacağın sayın okuyan  git mahalle arası spor salonuna elden taksit de yaparlar. 3 aylık üye de olabilirsin. 

Burada havlular bile parayla, spa, buhar odası gibi alternatifler yok varsa bile onlar da ek ücrete tabii...

Bu ramazan boyunca hiç gidemeyecek bile olsam o parayı benden alacaklar. 

Müşteri memnuniyeti kavramı henüz kurum içinde oluşmamış. Bir de müşteri sorumlusu çok bilgili 12 yıllık deneyimi varmış ve her kulüp böyleymiş. 

700 tl verip defolup gitmek istedim fakat İstanbul gibi yerde tek başına yaşayan birisi için az para değil. O lanet olası yere bundan sonra mecbur gideceğim. 

Böyle durumlarda avukat olmayı ve böyle firmalarla ölümüne uğraşmayı istiyorum. 

SİZ SAKIN BU DURUMA DÜŞMEYİN ...JATOMİYE ÜYE OLMAYIN....


2 yorum:

  1. benim 12 aylik uyeligim dolmus fakat beni ne arayan var ne soran ariyorum açan yok kredi kartini iptal edeli yok oldu parada cekilmedi dogal olarak borcum var yokmu ogrenemiyorum belkide faiz isliyor gittigim halde suan yetkili burada degil diyor para tuzagindan baska birsey degil uye olmadan once istedginiz takdirde iptal edebilrisiniz dediler ama uye olduktan sonra isler cok farkli boyutlara girdi bir arkadaşimla konusup şikayet vara girdim ama hiçbir tüketici onay alamamış cevap bile verilmemiş yazıklar olsun allahından bulsun hepsi.

    YanıtlaSil
  2. Bende Jatomi zedeyim sizin duygularını iyi anlıyorum çalışanlarının kalitesizliği geriye dönüşlerinin olması herşeyi paraya endeksli olması mail atıp geriye dönülmemesi genel merkezin telefonuna kadar buldum. Her türlü şikayetimi yaptım. Sonra dedim ki verilmiş sadakam varmış böyle ehli keyif bir yer görmedim. Size üye yapaba kadar üye olduğunuzda zaten iş işten geçiyor spor hocaları bir ukala ders verilmekte ama tam olarak insanı tatmin etmeyen çocuk kandırmacası onu geçiyorsunuz plates dersindeyim gelen müşterilere tanıtım amaçlı olur olmadık dersin arasında bağıra çağıra salonu tanıtımını yapan iş güzar satış temsilcileri daha anlatamayacağim bir dünya sorun ben taksimdeki demirörene kayıtlıydım. Sonuç ne mi oldu kalitesiz yer kapandı. Kendi kişisel sorunumla ilğili yetkililer bir şey yaptımı bilemem ben müdüre kadar konuştum.

    YanıtlaSil