Cilt Bakımı; Yapımı Kolay Maske


Cilt bakımı konusunda çok başarılı olduğum söylenemez. Bölgesel lekelerim, zaman zaman çıkan sivilcelerim ve kaz ayaklarımla birlikte ufak tefek de olsa çizgilerim var.Kendim için olan araştırmalarım, bana ve hayatıma dair olan paylaşımların yanından kendim için yaptığım araştırmalar hep bir post konusu olmuştur.

Cilt için en önemli etken içeriden gelen sağlık olduğuna inananlardanım.Geçen sene yaşadığım kansızlık sorunu benim için çok fazla sorun olmuştu. Saçlarım dökülmeye başlamış ve cilt tonum çok sağlıksız bir görünüm almıştı. Kansızlık sebebiyle hastaneye yatmışlığım bile vardır.


Uzunca bir süre ilaç kullanmak zorunda kaldım. Çok düzenli kullandığım söylenemez ama elimden geldiğince yediklerime dikkat etmeye sağlıklı beslenmeye başladım. 1 hafta kadar önce kontrol amaçlı kan tahlilimin sonucu beni fazlasıyla memnun etti. Değerlerim her şey çok normal ve düzenliydi.

25 yaşında hatta yakın zamanda 26 yaşında olacak olmama rağmen çok sık sivilce problemi yaşıyorum. Biraz sabırsız birisi de olduğum için sivilceye dokunmalar&sıkmalar sonucu cildimde lekeler oluşuyor.

Bioderma'nın cilt temizleme suyunu kullanıyorum. Johnson&Baby şampuanla yüzümü yıkıyorum. Gece ve gündüz kremlerim ise Oriflame ... Oriflame Cilt Lekeler için olan kremini kullanmaya başladım.

Kaz ayaklarım ve alnımdaki çizgiler konusunda Roc kullanıyordum. Ama şimdi ne almalıyım, bilmiyorum.
Kiehl's, Yves Rocher gibi markalar merak ettiğim markalar arasında ...


Evde hazırlanan maske tarifleri ise yakın markajımda :)

İşte size kendimin de evde denediğim çok basit bir maske tarifi; (Ebru Şallı Önermiş)

Yumurta Sarısı; (1 Tane)
Süt (1 Tatlı Kaşığı)
Tuz (1 tutam-az)
Bal (1 Tatlı Kaşığı)
Limon suyu (1 Tatlı Kaşığı-taze sıkılmış)

Yumurta ve limon suyunu çatal yardımı ile çırpın. Daha sonra elinize tahta bir spatula alın. Diğer malzemeleri de ekleyerek spatula ile karıştırın. (Bal'ın etkisini yok etmemek için tahta kullanıyoruz.)

Cildinizi temizleyin. Maskeyi yedirerek cildinize sürün. 10 dk bekleyin. 1 kat daha sürün bir 10 dk daha bekleyin. Tekrar bir kata daha sürün ve yine 10 dk daha bekleyin. Sonra ılık su ile temizleyin.Mümkünse bunu haftada bir uygulayın.

Limon Suyunun; Cilt rengini açma gibi bir özelliğinin olması nedeniyle ciltteki lekelerin açılması için ideal bir meyve.. Ben uygulamaya başladım. Sonuçlardan haberdar ederim.

Hayat kısa, mutlu olmaya bakın.
xoxo
0 yorum: