Bakır Saç Renginden Örnekler


Eve girdiğim yok ki oturup post oluştura bileyim. Pazartesi -salı kurs var. Çarşamba illa ki bir arkadaşımla buluşurum. Perşembe yemek yapıyorum kızlara. Cuma geldi bile.O yüzden hafta içi post hazırlamak neredeyse imkansız.

Bu çarşamba canlarımla Zorlu Center'de Weldone isimli restoranda buluştuk. Amacımız güzel gözlü Nihanı'ım abisinin düğün davetiyesini almak az dedikodu yapmaktı. Sohbet arasında saçlarımın rengini değiştirmeye karar verdiğimi nasıl bir rengin bana uyacağını konuştuk. Moda editörümüz de var aramızda, yorumu kızıl sana çok yakışır dedi. Tabi ki inanmadım. Yok ya benim kansızlığım var beni iyice soluk gösterir dedim (amac ben sarı seviyorum ya herkes de sana sarı yakışır desin :P)

Sonra Merve'cim bir resim gösterdi. Bakır üzerine röfle yapılmış. Pek bi beğendim (kızıl olmaz diyen ben ). Akşam kendimi kuaföre attım. Elimde bu resim (telefonda). Kuaföre anlattım uzun uzun doğal olsun röfle gibi değil güneşte açılmış gibi olsun falan filan.


Boyandı, röfle atıldı. Kesildi. Ben pek bir beğendim. Yukarıda çok rengi belli olmasa da geçişler böyle. Sıfır makyajlı halim de budur efenim :) Hemen de sizlere de yazmak istedim. O zaman bakır renkli saçlar kimlere yakışır ve hangi ünlüler kullanıyor bir görelim. Bu arada yakışmış mı? Yorumlarınızı merak ediyorum.

Beyaz Tenli Kadınlar; (Benim gibiler /Billur'cum boşuna editör olmamış) saçlarını hemen hemen kızılın tüm tonlarına boyatabilirsiniz. Saçların düz, dalgalı, uzun ya da kısa olması fark etmez. Ama mutlaka saçlarda bir yansıma sağlayacak zemin tonuyla uygun ikinci bir kızıl tonu saça uygulanmalıdır.  Cilt rengi pembe beyaz olanlara ayrıca çok yakışmaktadır.

Bakır renginden örneklere buyrun o zaman :) Nicole Kidman ve Blake Lively'nin sarışın halleri evet daha güzel ama. Saç tonları açısından koymak istedim.

İyi Haftasonları
xoxo


2 yorum: