Sinema Keyfi: Brave

Bugün uzunca bir aradan sonra ilk defa karnım ağrıyıncaya kadar güldüm.

Muhteşem üçlü bir araya geldi ve muhabbetin dibine vuruldu. Mağazalar gezildi, düğünde ne giyeceğimiz kararı verildi. Hatta sevgili ve eş ne giyecek konusu bile halledildi.

Bu cumartesi kına gecesi var, daha ziyade bekarlığa veda gibi olacak, bol eğlenceli...

Tüm bunların ardından evde sinema keyfi..
Animasyon seven birisi değilim. Ama Brave ile ilgili bir çok yazı okumuş, prenses bakış açısında farklılık yarattıkları ve barbielerden sonra çocuklara farklı bir örnek oluşturduğu için övgü ile bahsedildiğini biliyordum. Disney'in bu karakteri satın almasından dolayı eleştirilerin yapıldığını da görmüştüm.

Tüm bunlar nedeniyle bugün izledim. Güzel bir animasyon, Pixar yapmış sonuçta, görsel anlamda kötü olması pek de mümkün değil.Konu olarak alışılmışın dışına çıkılmış, klasik prenses anlayışına baş kaldırış mevcut.

Çocuk ve genç psikolojisi ile alakalı bir durum. Anne ve babaların çocukların ne istediklerinden çok kendi istekleri doğrultusunda yönlendirmesi, beni dinlemiyorsun sözlerine karşılık çocuklarını dinlemeyen ebeveynler...Kaybetmeye yakın her şeyin iyi yanlarını görme durumu...Anne ve babaların çocukları için yapmayacağı şey olmaması durumu...

Son paragrafı okuduğumda anladım ki ben de büyümüşüm...

Not: Şu ara moda ile ilgili yazılar yer almıyor, çünkü kendimi toparlamakla meşgulüm. Fabrika ayarlarıma geri döndüğümde moda ile ilgili yazılara devam edeceğim.

Beni takip edin.
Görüşmek üzere...

0 yorum: