Gelinlik Seçmenin Püf Noktaları

Yaz ayları ile birlikte düğün sezonu da yaklaşıyor. Yakın çevremde çok fazla düğün hazırlığında olanlar var. Genel yorumlar gelinlikle ilgili de bir post hazırlamam yönündeydi. İşsizlik ile birlikte depresyona girmemek için kendimi bu tarz araştırmalara verdim :)

Gelinlik seçmenin püf noktaları nelermiş araştırdım. Bilmediğimiz şeyler değil fakat derli toplu görmekte de fayda var.

En önemli nokta KUMAŞ.
Kumaşa önce dokunun. Kumaş elinizin altından akmalı ve dokusu sizi kendine çekmeli.Bu duyguyu veren gelinlik kumaşları; saten, fransız danteli, ipek tül, organza gibi doğal kumaşlardır. Sentetik kumaşlar terletir ve cildinize zarar verir.En önemliler listesinde ilk sırada kumaş var dikkat ediyoruz.

İkinci nokta ise; İŞCİLİK
Kumaş onayından sonra, kumaş dikişlerinin düzgün olması ve süslemelerin işçiliği nasıl? bakılması gereken bir başka unsur.Gelinliği giydiğinizde arkadan ve profilden duruşu önden duruşu kadar iyi mi? Modelin kalıbı üzerinize tam oturuyor mu? Tüm bunlar için iyi işcilik gerekmektedir.

Üçüncü nokta SÜSLEMELER
Gelinliği süslemek için kullanılan malzemelerde plastikten kaçınmalısınız. Kumaştan yapılmış çiçekler, swarovski taşlar, tüyler ya da desenli fransız dantelleri kullanılmalıdır.

Ayrıca gelinliği alacağınız kurum da önemlidir. Fakat bazen isim yapmış kurumlarda bile sorunlar yaşanabiliyor dikkatli olmakta yarar var.

Şimdi pinterestte beğendiğim modelleri fikir vermesi açısından ekliyorum.
Gününüz güzel geçsin :)
Öpücüklerle


0 yorum: