Yaz geliyor, kilolara dikkat !


Bu kış tüm gün ofiste bilgisayar başında oturmaktan fazla kilo aldım. Kış olunca salaş kazaklar üst üste giyilen kıyafetlerle yapılan kombinlerle kilo aldığımı anlamadım. Taa ki artık jeanlerimin içine girmek için yatağa uzanıp tüm nefesini tutup da fermuarı çekene kadar :(

Allah'tan bunu fark etmem ve bunun için harekete geçmeyi beklemen çok uzun sürmedi. Sabah kahvaltı da yenilen çikolatalı açma, simit gibi hamur işlerini bıraktım. Önce Kellogs aldım. Sonra ondan da sıkılınca, evden peynir,zeytin, kepek ekmeği gibi şeyler getirdim ofise.


Su tüketimini artırma yoluna gittim.Bunun için YKM'de bulduğum bu süt şişesini sürahi yaptım. Masamda gözümün önünde olunca, su içmeyi de unutmamış oluyorum. Starbucks kahvelerine ara verip kahve için sadece Türk kahvesi içmeye başladım. Ve sadece günde bir fincan :)

Fakat, tüm bunları yaparken tüm üniversite hayatım boyunca giydiğim jeanlerin eskidiğine inanarak yeni jean aldım. ( içine giremememin de etkisini unutmamak lazım) Normal aldığım bedenden bir beden büyük aldım çünkü hala kilo verememiştim. Tüm bu beslenme olaylarına dikkat etmeye devam ettim.

Şuan bir beden büyük aldığım pantolonlar büyük geliyor. Mutlu mu olmalıyım mutsuz mu bilemedim. Yeni jean ihtiyacı doğdu :(

Henüz tam anlamıyla yaz gelmiş sayılmaz. Unutmayın plaja gittiğinizde göbişlerin olmaması lazım. Bunun için diyet programı uygulamaya gerek yok.(Aşırı kilolardan bahsetmiyorum, kastettiğim bir kaç kilo fazlalık .) Sadece nasıl kilo aldığınızı bulun ve o yaptıklarınızı bırakın. Mesela abur cubur yemek, geç saatlerde yemek yemek gibi ;) Ve hafta sonları spor ayakkabıları ayağımıza geçirip, Bebek Sahil, Emirgan Korusu, Yıldız Parkı gibi yerlerde yürüyoruz. Ya da siz spor ayakkabıları hiç ayağınızdan çıkarmayın ve mümkünse hep yürüyün :)

Hava bu kadar mükemmelken, haydi hep birlikte spora ve göbişlerin yerini karın kasına bırakmaya :)

0 yorum: