Pantolon Modası

Yaz mevsiminde jean çok tercih edilen bir kumaş değildir. Çünkü bacağını sarar ve yaz aylarında çok rahatsız eder insanı. Kışın neredeyse tüm kış boyunca jean üzerine kazaklarla geçirilen günlerden sonra yaz boyunca jean giymek istemeyiz.

Evet kışın da etek, elbise giyip rengarenk çoraplarla kombinler yapıyoruz fakat hava fazla soğuksa, soğuk ve kapalı havalarda hiçbir şey yapacağınız da gelmiyorsa forma gibi jeanler ile tüm kışı geçirebiliriz.

Evet, yazın da yırtık, cigarette, rengarenk jeanler gibi bir çok alternatifimiz var. Ara ara bize eşlik ederler. Fakat yaz için onlar sadece iyi birer seçenektir.

Yaz gelirken yeni sezon adı altında mağazalarda gördüğümüz modelleri inceleyelim dedim. Ve ne nerede kaça satılıyormuş inceledim.İşte detaylar; (kendimi magazin programı sunar gibi hissettim :D )

H&M pantolon çeşitleri en bol markalardan birisi. Fakat denemeden almayınız çünkü ben bayıla bayıla alıp,kabinin yolunu tuttuğumda sadece beden konusunda sorun olmasın diye deniyordum. Ki aynada beni çok kısa gösterdiğini fark ettim. Sevgili onayından da geçemeyince maalesef mağazada bırakmak zorunda kaldım. O yüzden boyunuz kısaysa benim gibi, denemeden karar vermeyiniz .


h&m 34.95 tl


h&m 34.95 tl
h&m 39.95 tl

h&m 39.95 tl

h&m 69.95 tl

h&m 69.95 tl

h&m 69.95 tl
h&m 69.95 tl

Zara'yı beğenirim fakat çok fazla Zara kıyafetim yoktur. Benzer kıyafetleri başka markalarda ve daha uygun fiyata bulabildiğimi düşünüyorum.

Zara 79.95 tl

Zara 99.95 tl

Mango bir kızın olmazsa olmasıdır. Sezonda gidip bakılır. Acil bir durum yoksa indirim zamanı beklenilir. %50 indirim mi çok beğendiysen ve bedenini bulamama korkusu ağır basıyorsa gidip alınır. Yok aslında tam emin değilim diyorsa kişi % 70 indirimi bekler. Ve bu indirimi bekleme sebebimiz parasızlık falan değil, indirime girdiğinde etiketteki fiyatı görüp neden ben iki katı fiyatı ödedim ki dememek içindir :) Mango'daki pantolonlar ise şöyle;

 Mango 59.99 tl

 Mango 59.99 tl
Mango 69.99 tl

Mango 79.99 tl

Mango 79.99 tl

Mango 79.99 tl

Mango 79.99 tl

Mango 94.99 tl

Mango 79.99 tl

Mango 79.99 tl

Stradivarius bir araştırma yapılsa  üniversite öğrencilerinin sıklıkla alışveriş yaptığı markalar arasında ilk sıralarda yer alacağına eminim. Fakat pantolon modasına uyan ve çeşitli seçenekler sunan markalar arasında da yer alıyor.


Stradivarius 57.95 tl


Stradivarius 57.95 tl


Stradivarius 57.95 tl

Koton'a baktım, maalesef fazla seçenek değil nerdeyse hiç seçenek yok. Eski sezon ürünleri arasında bir iki tane vardı diye hatırlıyorum.Bershka'da bir iki seçenek var ama farklı bir şey bulamadım.

Sıklıkla alışveriş yaptığımız markaları baz aldım postu hazırlarken. Hem uygun fiyata olsun hem de kolay ulaşabilelim istedim. Ben H&M'e bir kez daha bakmak istiyorum. Marmara Forum'daki mağazasına bakmıştım. İstinye Park'taki mağazaya da uğramak şart oldu.

Bu arada güneş çıktı ve benim enerjim geri döndü. Allahım nolur nolur güneş gitmesin. Sübhaneke dinimiz amin :)

0 yorum: