Kelebeğin Rüyası


Kelebeğin Rüyası fragmanıyla bile merak uyandıran bir film. Hem kıvanç Tatlıtuğ hem Mert Fırat oynayınca izlemek için iki neden birden buluyor insan.Gittim, izledim Atlas Sineması'nın dev perdesinde...

Bir insan yakışıklı olabilir evet, ama her geçen gün her filmde her dizide oyunculuğunun üzerine kattıklarıyla mükemmel bir oyuncu olabilir mi? Kıvanç Tatlıtuğ hastalık bir şairi canlandırdığı filmde adeta devleşiyor.

Ben Mert Fırat hayranıyımdır.Başka Dilde Aşk filmi ve Testosteron oyunundaki performanslarını asla unutmam. Burada hastalıklı ama bir o kadar da eğlenceli bir şairi canlandırdığı rolde keyifle seyrettim.

Belçim Bilgin Erdoğan'ın liseli bir genç kızı canlandırmak için biraz yaşlı olduğunu düşünüyorum. Oyunculuğundan etkilendiğimi söyleyemeyeceğim. Ama giydikleri çok tatlıydı. Liseli formasına bayıldım. Ayakkabısının içine giydiği kısa beyaz çorapları en sevdiğim görüntü oldu.

Farah Zeynep Abdullah, bayıldım oyunculuğuna, filmdeki makyajı bu kadar iyi yapılabilirdi. Rolünün hakkını tam anlamıyla verdiğini düşünüyorum.

Yılmaz Erdoğan'ın da Behcet Necatigil'e hayat verdiği film izlenmesi gerekenler arasında kesinlikle. Tavsiye ediyorum gidin izleyin...

Aşk en güzel bahanesidir şiirin...derken filmde ben de Behçet Necatigil'in şiiri ile yazıma son veriyorum.

Sevgilerde...

Sevgileri yarınlara bıraktınız
Çekingen, tutuk, saygılı.
Bütün yakınlarınız
Sizi yanlış tanıdı.

Bitmeyen işler yüzünden
(Siz böyle olsun istemezdiniz)
Bir bakış bile yeterken anlatmaya her şeyi
Kalbinizi dolduran duygular
Kalbinizde kaldı.

Siz geniş zamanlar umuyordunuz
Çirkindi dar vakitlerde bir sevgiyi söylemek.
Yılların telâşlarda bu kadar çabuk
Geçeceği aklınıza gelmezdi.

Gizli bahçenizde
Açan çiçekler vardı,
Gecelerde ve yalnız.
Vermeye az buldunuz
Yahut vaktiniz olmadı.
Behçet Necatigil
0 yorum: