Pinterest'ten Seçmece 1

Sosyal medya dediğimiz alan birkaç yıl önce facebook, twiterdan ibaretken şimdi yüzlerce alana yayıldı. Farklı farklı siteler, uygulamalar her geçen gün artıyor. Pinterest, instagram, vine, tumblr ve daha yüzlerce uygulama.

Hemen hepsinde de mutlaka bir hesap açıyoruz. Biraz ilgilenip bıraktığımızda oluyor. Vazgeçilmez halini alanda. İşim gereği okuduğum haberler arasında bir araştırmadan bahsediliyordu. Akıllı telefonum olmadan  asla diyenlerin sayısının fazlalığı ve de internet için nelerden vazgeçersiniz sorusuna verilen cevaplar oluşan bu araştırma sosyal medyanın ciddiyetini bir kez daha ortaya koyuyor.

Tüm markalar da sosyal medyanın gücünün farkında. Denizbank gibi facebookta şube açan da var.Twiterdan kredi başvurusu kabul eden de...Blog dünyasında herkesin bildiği The Blonde Salad; Chiara Ferragni'nin Alberta Ferretti defilesinde yer alması, sosyal medyanın gerçek dünyayla ne kadar iç içe olduğunun bir göstergesi.

Bir hışımla sosyal medyayı anlattığım yazıya bakıyorum da iş yerinde olmam ve haftanın son iş günü, hatta son saatleri olduğu nasıl da belli. Cümleler iş yazışmalarındaki gibi ..

Aslında bu yazıya başlarken ben, amacım pinterestte keşfettiğim fotoları paylaşmak haftanın son iş gününde yaza duyduğum özlemi bir kez daha yad etmekti. İyi seyirler der ve ben kaçarım :)
0 yorum: