85. Oscar Ödülleri Kırmızı Halı

Oscar ödül töreni demek tüm Hollywood dünyasının en şık olmak için yarıştığı kırmızı halı demek. Tüm dünyanın izlediği, izlemese bile kim ne giymiş diye ertesi gün bakıp yorum yaptığı bir tören. Kırmızı halıda yer almak da zor şekerim. Tüm dünya bir olup ne giydin, nasıl güldün onu konuşuyor. Ee birde biz yorumlayalım bakalım:)


Charlize Theron bu nasıl bir güzelliktir. "Tanrı kadını yarattı" cümlesi şuan kullanılmak için oluşturulmuş. Bembeyaz, yaka bölümündeki girinti, beldeki peplum, arkaya doğru kuyruk; tam anlamıyla kusursuz bir Dior... Favorimdir !Kristin Chenoweth Tony Ward elbisesi içinde "black swan" gibi. Saçına makyajına elbisenin duruşuna bayıldım. Kısa boylu birisi olarak boy nasıl uzun gösterilir dersini hep birlikte alıyoruz :)


Amanda Seyfield, Alexander McQueen elbisesiyle. Elbise süper fakat buğday tenli birisi giyseymiş daha iyi olabilirmiş. Kendisiyle aynı renk olması biraz soluk göstermiş.


Amy Adams Oscar de la Renta elbisesiyle..Ben kısa kısa kesilmiş tüllerden oluşan bir eteği gelinlikte bile beğenmiyorum. Biraz nişanım var da benim, gibi olmuş.


Anne Hathaway bu kadına bayılıyorum. Gerçekten mükemmel bir güzelliğe sahip. Elbise Prada, bana fazla sade ve sıradan geldi. Olmamış bu da diyemiyeceğim. Galiba objektif bakamıyorum. :)


Catherine Zeta Jones Zuhair Murad elbisesiyle...Elbiseyi genel itibari ile sevdim. Ama biraz "tam senin yaşına göre" diyerek alt metinde yaşlandın sen de mesajını verdiğimiz bir görüntü.


Jennifer Aniston Valentino elbisesiyle... Ben bu elbiseye aşık olmuş hatta blog da tablo diye seyret demişliğim var. Bu resimde tam olarak rengi çıkmamış. Fakat elbise tam bir Valentino, muazzam... Ama saç için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Şık bir topuz daha iyi giderdi.


Jennifer Hudson, Roberto Cavalli elbisesiyle... Ben bu kadının bu kadar zayıflamasına hala alışamadım. Elbise ilk bakışta o ne pullu balık gibi dedirtse de baktıkça aslında hoşmuş yaa, bence yakışmış falan gibi cümleler kurdurtuyor.Sevdim ben :)


Halle Berry Versace elbisesiyle...Sevmedim, sevemedim. 


Jennifer Garner Gucci elbisesiyle...Elbisedeki kırışıklıklar fazla göze batıyor. Ayrıca tam olarak üzerine oturmuş değil. Rengini beğendim o kadar.


Jessica Chastain, Giorgio Armani elbisesiyle.. Elbisenin renginin tenine uyumu çok hoş. Bele oturması, kalp kesimi baktıkça bakası geliyor açıkcası. Benim hiç kullanamadığım o kırmızı ruj nasıl da güzel durmuş.Sevdim:)


Helen Hunt, H&M elbisesiyle...Elbisenin rengi güzel, tasarımı sade ve hoş fakat elbisedeki kırışıklıklar biraz ucuz gösteriyor. Kolyesini sevdim.


Kerry Washington Miu Miu elbisesiyle... Elbisedeki kuyruk olmasa, düğüncü mağazalarından alınmış bir nişan elbisesi gibi duruyor. Saçı görmedim ben, yorum bile yapmıyorum. 


Naomi Watts Armani Prive elbisesiyle... Kırmızı halıda böyle görüntüler görmek istiyorum. Biraz oyun olmalı, tasarım olduğunu belli etmeli, ışıltılı olmalı, bakanı bi daha baktırtmalı. Biraz da cool oldu mu ta-taamm :) Bayıldım :)


Kristen Steward, Reem Acra elbisesiyle... Bu kız jean, t-shirt ikilisini giysin, üzerine de bir gömlek alsın öyle dolaşsın yaa, yok kırmızı halıya yakışmıyor bu kız. Ya da smokin giyibilir, sımsıkı bir topuzla.Kısacası maskülen olmalı.Sally Field, Valentino elbisesiyle...70 yaşına kalmış şurada 3 yıl bırak şu elbiseyi başkası giysin .Catherine Zeta Jones ile elbiseleri değişmelisiniz bence.


Sandra Bullock, Elie Saab elbisesiyle..Güzel bir kadın ve güzel bir elbise. Beğendim. Eteğin bir üstündeki iki küpür olmasaymış, elbisenin orası düz olsaymış daha mı hoş olurmuş sanki, bilemedim. 


Nicole Kidman, L'wren Scott elbisesiyle...Elbisenin vücuda oturmasını, askılarını, kuyruğunu sevdim. Fakat o altın pullar, göbekteki küçük kafes şeklindeki görüntüye bir anlam veremedim. Dümdüz siyah payetten oluşsaymış keşke...


Reese Witherspoon, Louise Vuitton elbisesiyle...Üstteki siyah şerit, bir fiyonk sevdalısı olmama rağmen elbisedeki fiyonk bence çok gereksiz. Sevmedim, beğenmedim. Cıkk olmamış.


Olivia Munn, Marchesa elbisesiyle...Kırmızının tonunu çok sevdim. Üzerindeki işlemeleri de beğendim. Fakat boyu biraz kısa göstermiş.Bir de altı öyle dolanmış gibi olmasaymış çok süper olurmuş.

Eveeett hepsine tek tek inceledik. Günlerce hazırlandıkları o gece için, elimde kahve tek tek eleştirdim.Biliyorum ki hepimiz ayrı bir yorum yaptık. Oysa biz gitseydik, nasıl giyinirdik ve bize ne derlerdi kimbilir. Biraz empati yapınca kötü oldum. Ama ben gitseydim, Jennifer Aniston'un giydiği kırmızı Valentino'yu giyer, Jennifer Garner'ın kolyesini takar, saçımı da dalgalı doğal topuz yapardım. Ama yapamam. Yarın ofise giderken ne giyeceğimi düşüneyim en iyisi ben :) 

0 yorum: